OgłoszeniaNIEDZIELA ZWYKŁA – 01.09.2024. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

31 sierpnia, 2024
  1. NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.09.2024. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy 22. niedzielę zwykłą. Składka przeznaczona na cele diecezjalne. W przyszłą niedzielę na potrzeby parafii. Bóg zapłać za składane ofiary na remont dachu.

1. W poniedziałek, 2 września, rozpocznie się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na rozpoczęcie roku – w szkole o godz. 800.
  2. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.

– w I czwartek tradycyjnie modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

– w I piątek nabożeństwo  ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Składka przeznaczona na potrzeby misji.

– w I sobotę Niepokalanemu Sercu  Matki Bożej oddajemy nasze rodziny, wspólnotę   parafialną i cały świat. O godz. 1700 adoracja i różaniec wynagradzający, Msza św. i  zmiana   tajemnic różańcowych. Okazja do spowiedzi św. – w środę dla dzieci i młodzieży, w piątek dla starszych od godz. 1700. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 800.

1. W czwartek udamy się w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie z okazji trwającego Wielkiego Odpustu Maryjnego. Wyjście o godz. 1500. Zachęcam do pielgrzymowania – w miarę możliwości – wszystkich parafian. W pielgrzymce biorą udział kandydaci do sakramentu bierzmowania (kl. VII i VIII) w ramach pierwszego z comiesięcznych spotkań formacyjnych. Osoby starsze, niemogące iść pieszo, będą mogły dojechać autokarem. Odjazd spod kościoła o godz. 1700. Powrót z Zawady bezpośrednio po Mszy św. ( Program Odpustu w Sanktuarium w Zawadzie jest zamieszczony na tablicy ogłoszeń)
  2. Duszpasterstwo Młodzieży Okręgu Dębickiego zaprasza na Pielgrzymkę Młodzieży Okręgu Dębickiego do Zawady  „Młodość nie-Zawadzi”, która odbędzie się 6 września 2024 r. Piesza pielgrzymka wyruszy o godzinie 16:00 sprzed kościoła Miłosierdzia Bożego w Dębicy, a o godz. 18:00 odbędzie się Msza Święta w Sanktuarium Narodzenia NMP w Zawadzie.
  3. W przyszłą niedzielę, 8 września, obchodzimy Uroczystość Narodzenia NMP, głównej Patronki diecezji. Uroczystość Narodzenia zwana jest także świętem Matki Bożej Siewnej. Po Mszach św. poświęcenie ziarna siewnego.
  4. Dziękuję za sprzątanie kościoła oraz za złożoną ofiarę. W sobotę o godz. 800  proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.

Dziękuję pewnej rodzinie za ufundowanie obrusów na boczne ołtarze. p. Donatowi za wykoszenie trawy na parkingu, p. Henrykowi za prace porządkowe przy kościele.

1. Modlitwa do św. Michała Archanioła…