OgłoszeniaNIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 29.09.2024. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29 września, 2024
  1. NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 29.09.2024. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Przeżywamy 26. niedzielę zwykłą. Dzień Modlitw o Trzeźwość. Składka przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę składka na cele diecezjalne. Dziękuję za ofiary dla powodzian złożone podczas zbiórki do puszki w minioną niedzielę ( 3 400 zł.)

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. Modlimy się za tych, którzy opuścili swój dom rodzinny z powodu toczących się wojen, prześladowań i terroru. Prośmy Bożą Opatrzność, aby znaleźli dla siebie bezpieczne miejsce.
  2. We wtorek rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w tych nabożeństwach, które będziemy odprawiali po Mszy św. o godz. 1700 , w niedzielę po mszy popołudniowej. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.
  3. W środę zapraszam na Mszę św. i nabożeństwo różańcowe dzieci z kl. III wraz z rodzicami . ( poświęcenie i przekazanie różańca)

W tym tygodniu proszę o poprowadzenie modlitwy różańcowej.

W środę dzieci z kl. III

W czwartek z kl. IV

W piątek  z kl. V

W sobotę Róże Różańcowe

1. W liturgii wspominamy : w poniedziałek św. Hieronima,  we wtorek  św. Teresę od Dzieciątka Jezus, w środę św. Aniołów Stróżów, w piątek  św. Franciszka z Asyżu  i w sobotę św. Faustynę Kowalską.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

– w I czwartek tradycyjnie modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

– w I piątek nabożeństwo  ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Składka przeznaczona na potrzeby misji.

– w I sobotę Niepokalanemu Sercu  Matki Bożej oddajemy nasze rodziny, wspólnotę   parafialną i cały świat. O godz. 1700 Msza św. , różaniec wynagradzający i  zmiana   tajemnic różańcowych. Okazja do spowiedzi św. od godz. 1630 , w środę kl. IV- VI,   w czwartek młodzież kl. VII i VIII, w piątek starsi. Wyjazd do chorych w piątek o godz. 800.

1. W przyszłą niedzielę, z racji wspomnienia MB Różańcowej, odpust w Paszczynie. Suma o godz. 1100.
  2. Dziękuję rodzinom za sprzątanie kościoła, za złożoną ofiarę na remont dachu i kwiaty.  W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.
  3. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.
  4. Modlitwa do św. Michała Archanioła.