OgłoszeniaNIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 22.09.2024. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

21 września, 2024

25 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 22.09.2024. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Dzisiejsza składka i w przyszłą niedzielę przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać za składane ofiary, szczególnie na remont dachu.

2.W związku z dramatyczną powodzią, która dotknęła południowo – zachodnią część Polski, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zaapelował o zorganizowanie w najbliższą niedzielę 22 września 2024 roku, po każdej Mszy Świętej, w każdej diecezji zbiórki pieniężnej na pomoc poszkodowanym. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane poszkodowanym za pośrednictwem Caritas Polska. „Łączę się duchowo ze wszystkimi dotkniętymi skutkami powodzi w południowej części naszego kraju. Modlę się także za niosących pomoc i apeluję do ludzi dobrej woli o konieczne wsparcie dla poszkodowanych i ofiar żywiołu” – podkreślił Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Odpowiadając na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski –  dziś po mszach św. zbiórka do puszki dla powodzian.

1. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.

4.W piątek po mszy św. spotkanie aspirantów, ministrantów i lektorów. Na to spotkanie zapraszam rodziców tych chłopców. Wszystkich proszę o obecność.

1. Następna niedziela to Dzień Modlitw o Trzeźwość i Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
  2. Po rocznej przerwie wznawia swoją działalność Uniwersytet Nauczania Społecznego Jana Pawła II. Zajęcia rozpoczną się 1 października w Nowym Sączu w auli przy bazylice św. Małgorzaty oraz 2 października w auli Jana Pawła II obok katedry. Wszystkich zainteresowanych udziałem w wykładach prosimy o rejestrację poprzez stronę internetową uniwersytetu do 29 września br. Udział w zajęciach jest bezpłatny.
  3. Dziękuję za sprzątanie kościoła oraz za złożoną ofiarę na remont dachu i kwiaty. W sobotę o godz. 800  proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.
  4. Dziękuję tym wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery, telefony komórkowe etc.). Pozyskane środki będą przeznaczone na pomoc dla Polskich Misjonarzy.
  5. Modlitwa do św. Michała Archanioła…