OgłoszeniaNIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 15.09.2024. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

15 września, 2024

24 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 15.09.2024. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że to one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Dzisiejsza składka i w przyszłą niedzielę przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać za składane ofiary, szczególnie na remont dachu.
  2. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Trwa rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, był to czas dobrze wykorzystany. Zachęcam dzieci i młodzież, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego. Zapraszam wszystkich chętnych do zaangażowania się w Szkolne Koło Caritas, Liturgiczną Służbę Ołtarza.
  3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu przypada patronalne święto młodzieży polskiej z okazji wspomnienia Św. Stanisława Kostki. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej. Na to spotkanie zapraszam wszystkich, którzy nie należeli do Akcji Katolickiej a chcieliby się zaangażować w jej działanie dla dobra Kościoła i Parafii.
  4. W następną niedzielę na Mszę św. o godz. 1000 zapraszam dzieci z klasy trzeciej w ramach przygotowania do I Komunii św. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie dla rodziców.
  5. Dziękuję za sprzątanie kościoła oraz za złożoną ofiarę na remont dachu i kwiaty. W sobotę o godz. 800  proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny. Dziękuję  Radnym Gminy z naszej parafii za zaangażowanie w pozyskanie dofinansowania dla Parafii.
  6. Zapraszam całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery, telefony komórkowe etc.). Zbiórka będzie odbywać się do dnia 23.09. Miejsce zbiórki: plac na parkingu parafialnym przy kompostowniku. Aktywny udział w zbiórce to realne działanie na rzecz ochrony środowiska oraz pomoc dla Polskich Misjonarzy. Zostanie przekazane wsparcie finansowe na ich misje w najbiedniejszych krajach świata między innymi Boliwii, Ekwadorze, Francji, Kamerunie, Czadzie, Brazylii, Peru a także dla naszych rodaków, którzy pozostali na wschodzie (Ukrainie, Gruzji, Kazachstanie).
  7. Modlitwa do św. Michała Archanioła…