Ogłoszenia NIEDZIELA – Uroczystość Narodzenia NMP –  08.09.2024. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

8 września, 2024

NIEDZIELA – Uroczystość Narodzenia NMP  08.09.2024. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy Uroczystość Narodzenia NMP, głównej Patronki diecezji. Po Mszach św. poświęcenie ziarna siewnego. Składka przeznaczona na cele parafialne. Dzisiaj główna uroczystość odpustowa w Sanktuarium Maryjnym w Zawadzie. Suma z poświęceniem wieńców żniwnych o godz. 1100.
  2. W miniony czwartek udaliśmy się w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Maryjnego w Zawadzie. Dziękuję wszystkim pielgrzymom za obecność, za prowadzone modlitwy i śpiew, porządkowym za czuwanie nad bezpieczeństwem, Lesławowi Przydział za przywiezienie pielgrzymów autobusem.
  3. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  4. Serdecznie zapraszamy młodzież (szczególnie klasy ósme) na Modlitewno-Edukacyjnego Spotkanie Młodych przy Górze Śmierci w Paszczynie, które odbędzie się w dniu 13 września (piątek), o godz. 17.00.
  5. W sobotę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z racji przypadającego święta zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które odprawimy o godz. 1730. Po Drodze Krzyżowej Msza św..
  6. Za tydzień przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu i rozpocznie się Tydzień Wychowania w Polsce i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. O przeprowadzenie zbiórki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas. W tym dniu przypada Odpust w parafii Pustków z okazji wspomnienia Matki Bożej Saletyńskiej. Suma odpustowa o godz. 1100.
  7. W przyszłą niedzielę na Mszę o godz. 1000 zapraszam kandydatów do sakramentu bierzmowania z kl. VII oraz ich rodziców. Uczniowie otrzymają Deklarację kandydata do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania oraz Dzienniczek kandydata do bierzmowania.
  8. Dziękuję za sprzątanie kościoła oraz za złożoną ofiarę na remont dachu i kwiaty. Nowożeńcom Annie i Dawidowi za udekorowanie kościoła. W sobotę o  godz.  800  proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny. Dziękuję  p. Marcinowi za wykoszenie trawy wokół kościoła. p. Henrykowi, p. Konstantemu, p. Krzysztofowi  za prace porządkowe przy kościele i odwiezienie blachy na złomowisko.           ( 9 850 zł )
  9. Zapraszam całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery, telefony komórkowe etc.). Zbiórka będzie odbywać się: od dnia 09. 09. do dnia 23.09. Miejsce zbiórki: plac na parkingu parafialnym przy kompostowniku. Aktywny udział w zbiórce to realne działanie na rzecz ochrony środowiska oraz pomoc dla Polskich Misjonarzy. W podzięce za zaangażowanie parafian zostanie przekazane wsparcie finansowe na ich misje w najbiedniejszych krajach świata między innymi Boliwii, Ekwadorze, Francji, Kamerunie, Czadzie, Brazyli, Peru a także dla naszych rodaków, którzy pozostali na wschodzie (Ukrainie, Gruzji, Kazachstanie).
  10. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary w miesiącu sierpniu również i te bezpośrednio wpłacane na konto parafialne.
  11. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej
  1. Modlitwa do św. Michała Archanioła…