20 października, 20240

29 NIEDZIELA  ZWYKŁA – 20.10. 2024. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele to Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny. Wielkie dzieło misyjne wspieramy dzisiaj składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne. Dziękuję za ofiary złożone w poprzednią niedzielę na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” ( 656 zł. )

1. Przypominam, że codziennie nabożeństwo różańcowe po Mszy św. godz. 17 00. Wszystkich parafian, zwłaszcza tych, którzy jeszcze z jakichś powodów nie uczestniczyli w październikowym nabożeństwie, zapraszam na tę modlitwę.

Proszę o poprowadzenie różańca misyjnego :

W poniedziałek LSO, we wtorek kl. VI, w środę kl. VII, w czwartek kl. VIII. w piątek Rada Parafialna i w sobotę Róże Różańcowe.

1. 3. W związku z uroczystością Wszystkich Świętych uporządkujmy groby naszych bliskich. Szkło, plastik, tworzywa sztuczne wyrzucajmy do kontenera, pozostałe do kompostownika.

Pod chórem przygotowane są kartki na wypominki. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej . W zakrystii można zakupić Kalendarze Rolników na 2025 r. – 30 zł.

1. Trwa akcja pomocy misjom przez akcję „DOBRE MONETY”, celem której jest zebranie funduszy na budowę studni w Czadzie, w rozległej parafii ks. Stanisława Worwy w Ndżamenie. W ubiegłym roku podobna akcja dotyczyła zbiórki telefonów komórkowych, dzięki której wywiercono 4 studnie w tejże parafii. W tym roku zaś, zapraszamy wszystkich diecezjan do zbierania monet, ewentualnie banknotów. W akcji „Dobre monety” zbieramy pieniądze w 4 kategoriach:

– Polskie grosze

– Polskie monety z okresu PRL i starsze oraz monety kolekcjonerskie i okolicznościowe

– Zagraniczne monety (wszystkie obiegowe i wycofane z obiegu)

– Banknoty (polskie, np. PRL i zagraniczne)

Informacje na plakacie zamieszczonym w gablocie. Akcja przewidziana jest przez cały Tydzień Misyjny. Bardzo proszę o zaangażowanie się w zbiórkę, skarbonka wystawiona jest przy figurce św. Antoniego.

1. Dziękuję rodzinom za sprzątanie kościoła, za złożoną ofiarę na remont dachu i kwiaty. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny. Dziękuję za wykoszenie trawy na parkingu i przykrycie materiałów na dach.
  2. Modlitwa do św. Michała Archanioła…