14 października, 20240

28 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 13.10.2024. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz obchodzimy Dzień Papieski. Dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze. Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” Z tych środków fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Polecam tę zbiórkę waszej życzliwości. O zebranie ofiar proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.

2.W poniedziałek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością i modlitwą. Szczególnie będziemy ich polecać  Panu Bogu podczas nabożeństwa różańcowego.

1. W piątek dzień Patrona naszej Szkoły bł. ks. Jerzego Popiełuszki. O godz. 900 Msza św. której będzie przewodniczył Ks. Dziekan – Roman Woźny a następnie akademia okolicznościowa. Również w piątek przypada święto patronalne Służby Zdrowia ku czci św. Łukasza Ew.
  2. Następna niedziela w całym Kościele to Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy. Wielkie dzieło misyjne wspieramy składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

W Światowy Dzień Misyjny 20 października podejmujemy wraz ze zgromadzeniem księży sercanów akcję „DOBRE MONETY”, celem której jest zebranie funduszy na budowę studni w Czadzie, w rozległej parafii ks. Stanisława Worwy w Ndżamenie. W ubiegłym roku podobna akcja dotyczyła zbiórki telefonów komórkowych, dzięki której wywiercono 4 studnie w tejże parafii. W tym roku zaś, zapraszamy wszystkich diecezjan do zbierania monet, ewentualnie banknotów.  W akcji „Dobre monety” zbieramy pieniądze w 4 kategoriach:

1. Polskie grosze
  2. Polskie monety z okresu PRL i starsze oraz monety kolekcjonerskie i okolicznościowe
  3. Zagraniczne monety (wszystkie obiegowe i wycofane z obiegu)
  4. Banknoty (polskie, np. PRL i zagraniczne)

Informacje na plakacie zamieszczonym w gablocie. Akcja przewidziana jest przez cały Tydzień Misyjny. Bardzo proszę o zaangażowanie się w zbiórkę, skarbonka będzie wystawiona przy figurce św. Antoniego.

1. Matka Boża w swych objawieniach w Fatimie wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Codziennie w naszym kościele nabożeństwo różańcowe po Mszy św. o godz. 1700.  W tym tygodniu proszę o poprowadzenie różańca :

– we wtorek kl. III, w środę kl. IV, w czwartek kl. V, w piątek Róże Żywego Różańca.

1. W związku z uroczystością Wszystkich Świętych uporządkujmy groby naszych bliskich. Szkło, plastik, tworzywa sztuczne wyrzucajmy do kontenera, pozostałe do kompostownika. Na stoliku pod chórem przygotowane są kartki na wypominki. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej . W zakrystii można zakupić Kalendarze Rolników na 2025 r. – 30 zł.
  2. Dziękuję rodzinom za sprzątanie kościoła, za złożoną ofiarę na remont dachu i kwiaty. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny. Dziękuje za wykonanie dekoracji okolicznościowej na Dzień Papieski: p. Magdalenie, p. Wiolettcie, p.Barbarze. Pewnej osobie za ofiarowane kwiaty do tej dekoracji.
  3. Modlitwa do św. Michała Archanioła…